Depilacja laserowa – bezpieczny sposób na permanentną utratę owłosienia  

Mówi się, że zabiegi typu depilacja laserowa nie są w pełni bezpieczne. Jednak opinia ludności a prawidłowe i rzetelne informacje poparte konkretnymi badani się różnią. To badania powinny stanowić prawdziwy dowód i w przypadki depilacji laserowej mówią jasno – jeśli depilacji laserowej poddają się osoby zdrowe dla, których nie znajdują się przeciwwskazania to jest to zabieg w pełni bezpieczny.

Depilacja laserowa – działanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

 

Depilacja laserowa jak sama nazwa wskazuje polega na zastosowaniu skoncentrowanej wiązki światła lasera. Dzięki niemu możliwe jest rozgrzanie  barwnika skóry. Zbyt duża temperatura sprawia, że cebulka włosowa ulega zniszczeniu. Gdy zostanie zniszczona w fazie anagenu to depilacja laserowa jest permanentna i włosy nie powinny już nigdy zostać odtworzone. Mimo wszystko czasem zdarzają się pojedyncze przypadki, które pod wpływem hormonów, ale także leków skarżą się na fakt, że włosy odrastają. Jednak z reguły wystarczy pojedynczy zabieg przypominający aby przywrócić efekt pozabiegowy.

 

Zobacz także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/

 

Przeciwwskazania powinny być surowo przestrzegane. Najważniejszą z nich jest obecność chorób skórnych jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Eksponowanie takiej skóry na działanie światła mogłoby pogłębić chorobę i zaostrzyć jej działanie. Oprócz chorób skórnych osoby będące w ciąży, posiadające cukrzyce, drgawki, epilepsje czy też przyjmujące leki zmieniające swój metabolizm pod wpływem słońca również powinny być wykluczone z zabiegu.

 

Dla zdrowej osoby skutki uboczne depilacji laserowej są dość krótkotrwałe. Są nimi zazwyczaj obrzęki, zmiany pigmentu i zaczerwienienia miejsc depilowanych, które powstały pod wpływem emitowania energii lasera. Jednak w dzisiejszych czasach ze względu na technologie laserów nawet te skutki uboczne są rzadsze.

 

Depilacja laserowa Wrocław

 

Z roku na rok wzrasta popularność zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Wrocław to stolica dolnego śląska, która posiada wiele salonów depilacyjnych – w tym sieci depilacja.pl. Warto korzystać właśnie z takich, sprawdzonych miejsc.

 

 

 

 

 

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/