Drugi podbródek – przypadłość nie tylko ludzi otyłych

Drugi podbródek to defekt wizualny, który może zrujnować każde zdjęcie. Jest on na tyle widoczny, że trudno go ukryć. Na szczęście da się zlikwidować podwójny podbródek, trzeba włożyć w to tylko odrobinę wysiłku i zaangażowania.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Najczęściej jest on wynikiem uwarunkowań genetycznych. Jeśli nasi przodkowie mieli z nim kłopot, to jest duże prawdopodobieństwo, że nas również czeka batalia z niechcianym tłuszczykiem. Po drugie podwójny podbródek to efekt naszych złych przyzwyczajeń na przykład związanych z pracą przy komputerze. Garbienie się, nadmierne pochylanie ku przodowi czy brak ruchu prowadzą do tego, że mięśnie szyi wiotczeją, a potem obrastają w tłuszcz. Swoje trzy grosze wtrąca również nieprawidłowa dieta. Potrawy bogate w sól, cukier i tłuszcze powodują destabilizację wagi i rozrost tkanki tłuszczowej. To najkrótsza droga, żeby wyhodować sobie drugi podbródek.

Mity na temat podwójnego podbródka

Pierwszym sztandarowym mitem jest przekonanie, że podwójny podbródek dotyka jedynie osób z nadwagą. Jest to nieprawda, gdyż osoby szczupłe również mają z nim kłopot. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy są chore na niedoczynność tarczycy. Burza hormonalna sprawia, że drugi podbródek ma idealne warunki do rozwoju. Poza tym chude osoby nie są przecież odporne na działanie niekorzystnych genów po przodkach.

Mit numer dwa drugi podbródek pojawia się w średnim i starszym wieku. Absolutna bzdura, bo osoby młode również się z nim zmagają. Przy czym są same sobie winne, bo hołdują złym nawykom jak podpieranie podbródka ręką czy spanie na wysokiej poduszce, które przyśpieszają pojawienie się podwójnego podbródka.

Trzeci mit dotyczy ćwiczeń na tę właśnie partię ciała. One owszem pomagają spowolnić proces rozrostu tkanki tłuszczowej w tej okolicy, ale jej całkowicie nie zlikwidują.

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Należy zacząć od prostych masaży owej partii ciała. Nim jednak do nich dojdzie, powinno się dokładnie wacikiem oczyścić obszar wokół szyi. Masaże na podbródek poprawiają krążenie krwi, ujędrniają skórę i rozluźniają napięte mięśnie. Są wykonywane w akompaniamencie znanych kremów i kosmetyków. Jak zlikwidować drugi podbródek w inny sposób. Można wykonać specjalny makijaż, który optycznie nieco go wyszczupli. Jednak do jego zrobienia potrzeba wprawy i dużych zdolności manualnych.

zobacz wiecje zobacz https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/