Egzotyczna podróż – jak się do niej przygotować?

Podróże do oddalonych, tropikalnych krajów z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i przystępne. Zanim wsiądziemy w samolot i pełni ekscytacji udamy się do dzikiej Afryki lub na gorącą, egzotyczną wyspę, będzie nas czekało niełatwe zadanie – odpowiednie przygotowanie do całkiem odmiennych niż w Polsce warunków. O czym należy bezwzględnie pamiętać przed tego typu wyprawą? Sprawdź nasze rady!

Przede wszystkim: szczepienia

Przebywanie w krajach o klimacie całkowicie odmiennym niż ten panujący w Polsce wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na niebezpieczne choroby. Zakażeniom dodatkowo sprzyja osłabienie po wielogodzinnej podróży oraz często niezbyt dobre warunki sanitarne. Zanim wyjedziesz na wymarzone wakacje, powinieneś udać się do gabinetu medycyny podróży, aby skonsultować się z lekarzem i wykonać zalecane szczepienia. Pamiętaj o tym, że powinieneś zaszczepić się już około 4-6 tygodni przed wylotem.

Pakuj się z głową

Na pozamiejskich obszarach dostęp do leków i sklepów może być mocno ograniczony. Zadbaj o to, aby w Twoim bagażu znalazła się dobrze wyposażone apteczka, w której znajdą się leki, które zażywasz na stałe, środki opatrunkowe, przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe oraz preparaty z wysokimi filtrami UV.

Ubezpieczenie

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na drugą półkulę czy jedynie chcesz spędzić weekend w jednej z europejskich stolic, powinieneś przed wylotem wykupić ubezpieczenie. Polisa obowiązująca w momencie wyjazdu aż do momentu powrotu do ojczyzny chroni Cię przed ewentualnymi zdarzeniami losowymi. W przypadku, gdy  trafisz do szpitala, będziesz musiał zakupić kosztowne leki, Twój bagaż zostanie skradziony lub będziesz musiał zostać awaryjnie przetransportowany do Polski, to właśnie ubezpieczyciel pokryje zazwyczaj niebotycznie wysokie koszty. Zakres ochrony uzależniony jest od konkretnej oferty. Polisy najpopularniejszych, najbardziej cenionych towarzystw znajdziesz na stronie punkta.pl.

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ zobacz https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/