Jak zaprojektować kuchnię małych rozmiarów?

Czy małe kuchnie mogą stać się funkcjonalnymi pomieszczeniami? Oczywiście, że tak. Może nie łatwo będzie je zaaranżować, ale jeżeli podejdziemy do tego tematu w odpowiedni sposób, to wszystko uda się załatwić. Jak zaprojektować kuchnię małych rozmiarów?

Kuchnia i jej jasne oblicze

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, jak zaprojektować kuchnię, która jest mała, to powinien widzieć, że powinien postawić na jasne kolory. Ecru, beż, czy nawet uniwersalna biel świetnie spiszą się w takim miejscu. Dodatkowo warto postawić na lakierowane, błyszczące fronty, które będą pięknie odbijać światło. Chociaż, nie można powiedzieć, że kolor szary jest złą propozycją. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę pastelową szarość. Oprócz tego, pod uwagę można wziąć również takie odcienie kolorystyczne, jak pudrowy różowy, jasny zieleń, których to można użyć samodzielnie lub wspólnie z innymi kolorami, ciekawie się prezentującymi. 

Jak zaprojektować kuchnię pojemną?

Czy w małej kuchni będziemy mieli dosyć miejsca na to, aby przechować wszystkie potrzebne rzeczy? Oczywiście, że tak, o ile będziemy bazować na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Mowa jest tutaj chociażby o sprytnie ukrytych szafkach typu cargo, dzięki którym można wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń do przechowywania. W kuchni o małych rozmiarach, nawet 15 cm może mieć dla nas duże znaczenie. Dobrym pomysłem mogą okazać się również otwarte półki na talerze, kubki, a nawet przyprawy, które można rozwiesić na całej przestrzeni w kuchni. 

 

zobacz zobacz zobacz wiecje