Jakie możliwości daje granatowa kuchnia?

Granatowa kuchnia to niezwykle eleganckie wnętrze, które stanie się jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Na co trzeba uważać, urządzając kuchnię w takim odcieniu? Czy ciemne kolory nie sprawią, że całe pomieszczenie stanie się przytłoczone?

Mała, granatowa kuchnia

Mówi się, że w małych kuchniach używanie ciemnych kolorów jest niewskazane. To prawda, ale istnieją od tego wyjątki. Mała, granatowa kuchnia jest dopuszczalna, o ile zadbamy o dobranie odpowiedniego oświetlenia lub pozwolimy na obecność innych, jasnych kolorów. W przypadku oświetlenia mowa nie tylko o świetle sztucznym, czyli jednej lampie głównej i przykładowo kinkietach, ale również oknach. To dzięki nim pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Dobrym pomysłem jest dobranie tylko i wyłącznie granatowych szafek kuchennych na dole, na górze decydując się na obecność bieli. Dzięki temu całej pomieszczenie nie będzie wydawało się takie przytłoczone.

Duża, granatowa kuchnia

Granatowa kuchnia w dużym pomieszczeniu daje o wiele więcej możliwości. Można ją w całości urządzić w ciemnych odcieniach, aczkolwiek nie można zapominać o dobraniu odpowiedniego oświetlenia. Pamiętajmy o tym, aby wybrać sprzęt AGD, który będzie ładnie komponował się z granatowym odcieniem, dzięki czemu cała aranżacja będzie stanowiła jednolitą całość. Z granatowymi frontami szafek kuchennych świetnie będą współgrały czarne sprzęty kuchenne lub białe. Srebrny również nie jest złym pomysłem, aczkolwiek może on nieco zaburzać harmonię całego pomieszczenia. 

 

zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/