Materac lateksowy mile widziany w sypialni alergika

Ciepłe łóżko jest doskonałym siedliskiem dla bakterii, kurzu i grzybów, które mogą skutecznie zakłócać sen alergikom. Aby każda noc była źródłem ukojenia i nie stwarzała ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, warto ze szczególną ostrożnością dobrać wyposażenie łóżka. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej materacowi. Jaki model najlepiej sprawdzi się w sypialni alergika? Sprawdź!

Antyalergiczny lateks

Producenci materacy oferują obecnie szeroki wybór różnorodnych modeli wykonanych z materiałów o zróżnicowanej specyfice. Osoby borykające się z alergiami powinny skierować swoją uwagę na modele wykonane z lateksu – materiału powstałego na bazie naturalnego mleczka kauczukowego oraz syntetycznego tworzywa. Materace wyróżniają się kanalikową budową zapewniającą optymalną cyrkulację powietrza. Antyalergiczny, przewiewny lateks zapobiega rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Nie nagrzewa się, dzięki czemu zapewnia optymalny komfort cieplny niezależnie od temperatury. Co ważne, materace lateksowe na tle innych modeli wyróżniają się nieprzeciętną trwałością.

Jaki model wybrać?

Podczas wizyty w sklepie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych materacy lateksowych różniących się od siebie rozmiarem oraz stopniem twardości. Wśród standardowych modeli podwójnych znajdują się głównie materace 140×200, 160×200, 180×200 oraz 200×200, natomiast pojedynczych – 80×200 oraz 90×200. Ważne jest, aby materac nie krępował ruchów i pozwalał na przybranie wygodnej, swobodnej pozycji. Zwróć szczególną uwagę na stopień twardości materaca. Powinien on stanowić stabilne podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć mięśnie.

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zobacz zobacz