Mezoterapia Nucleofill – stymulująca terapia dla skóry twarzy

Mezoterapia Nucleofill to zabieg z użyciem stymulatora tkankowego – substancji, która pobudza syntezę kolagenu i elastyny w skórze. Sprawdź!

Mezoterapia Nucleofill – stymulująca terapia dla skóry twarzy

Nucleofill to innowacyjny stymulator tkankowy, czyli substancja, która pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Dzięki unikalnym składnikom zawartym w preparacie możliwa jest wzmożona produkcja kolagenu w skórze, działanie liftingujące, antyoksydacyjne oraz nawilżające. Poznaj mezoterapię Nucleofill – rewelacyjną metodę biorewitalizacji skóry.

Stymulator tkankowy Nucleofill – co to znaczy?

Stymulatory tkankowe to substancje stosowane w medycynie estetycznej w celu naturalnej odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny. Podaje się je za pomocą iniekcji (mezoterapii igłowej). Wśród stymulatorów tkankowych znajdują się preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia, kolagenu, aminokwasów czy kwasu L-polimlekowego. Innowację stanowi Nucleofill, którego składnikiem aktywnym jest kompleks polinukleotydów, mający silne działanie regenerujące i antyoksydacyjne.

Jak działa mezoterapia Nucleofill?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zabieg mezoterapii, polegający na iniekcji i wprowadzeniu polinukleotydów, powoduje biostymulację i głęboką odnowę skóry. Terapeutyczne działanie mezoterapii Nucleofill opiera się na synergii trzech procesów:

  • Wzmożona produkcja kolagenu i elastyny – polinukleotydy stymulują komórki skóry do intensywnego wytwarzania substancji budulcowych. Podczas tego procesu dochodzi do przekształcenia fibroblastów w miofibroblasty, co prowadzi do zwiększonego napięcia skóry (liftingu twarzy), ujędrnienia i redukcji zmarszczek.
  • Antyoksydacja – polimeryczne cząsteczki zawarte w preparacie Nucleofill charakteryzują się zdolnością do natychmiastowego rozpoznawania i usuwania wolnych rodników z organizmu. Zabieg niweluje zatem szkodliwe działanie stresu oksydacyjnego, wywołanego przez niekorzystne czynniki zewnętrzne m.in. zanieczyszczenia środowiska, dym papierosowy, promieniowanie słoneczne.
  • Wiązanie wody przez grupy hydrofilowe – polinukleotydy zawarte w preparacie mają zdolność zatrzymywania wody w tkankach. Efektem jest długotrwałe nawilżenie skóry, rozświetlenie i wzrost elastyczności.

Na czym polega mezoterapia Nucleofill?

Mezoterapii Nucleofill to zabieg iniekcyjny wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Procedurę poprzedza konsultacja, której celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli masz zaczerwienienie, obrzęk lub aktywny stan zapalny w miejscu poddawanym zabiegowi, gorączkujesz bądź zażywasz leki spowalniające krzepnięcie krwi, to mezoterapia nie jest odpowiednia dla Ciebie. Nucleofill jest naturalny i bezpieczny, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym.

Przebieg mezoterapii Nucleofill wygląda zupełnie jak klasyczna mezoterapia igłowa. Polega na wprowadzeniu roztworu polinukleotydów w postaci przezroczystego żelu za pomocą bardzo cienkiej igły w kilku punktach na twarzy. Lekarz przed zabiegiem precyzyjnie określa miejsca iniekcji. Procedura nie jest bolesna, nie wymaga więc znieczulenia ani rekonwalescencji.

Odmładzanie twarzy biostymulatorem Nucleofill – efekty

Efekty, jakich możesz spodziewać się po mezoterapii Nucleofill to m.in.:

  • lifting twarzy,
  • redukcja zmarszczek,
  • wzmocnienie elastyczności skóry,
  • poprawa kolorytu cery,
  • głębokie nawilżenie,
  • likwidacja skutków fotostarzenia (m.in. redukcja przebarwień posłonecznych),
  • wspomaganie leczenia blizn i rozstępów.

Na takie rezultaty możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na serię zabiegów. Po jednej sesji zobaczysz poprawę kondycji skóry, ale bez jej powtórzenia, efekty te szybko znikną. Specjaliści zalecają zazwyczaj 4 sesje, które wykonywane są co 2–4 tygodnie. Po takiej kuracji skóra twarzy utrzyma świetną kondycję przez długi czas.

Chcesz dowiedzieć się więcej o stymulatorach tkankowych? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ zobacz wiecje