Rozliczenie dochodu z Niemiec – o czym pamiętać?

 

Podejmując się pracy poza granicami Polski musimy pamiętać o konieczności rozliczenia z zagranicznym fiskusem – nie inaczej jest w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi to jeden z chętniej wybieranych krajów, kiedy szukamy lepiej płatnej pracy. Pamiętajmy, że po zakończeniu roku fiskalnego czeka nas rozliczenie dochodu z Niemiec. Jak to zrobić w sposób prawidłowy?

Rozliczenie dochodu z Niemiec również w Polsce

Praca poza granicami kraju od lat kojarzona jest przede wszystkim z wyższymi zarobkami. Polacy do niedawna jeszcze decydowali się na wyjazdy zarobkowe poza granice kraju w formie pracy sezonowej lub też pracy na kilku miesięczne zmiany. Dzisiaj coraz większa ilość Polaków decyduje się na stałą emigrację – i nie powinno to dziwić. Zagraniczne firmy oferują nam nie tylko wyższe zarobki, ale również możliwość korzystania z licznych benefitów i przywilejów. W firmach o międzynarodowym rodowodzie pracownicy mogą liczyć na liczne kursy i szkolenia organizowane przez pracodawców.

Praca za granicą, tak samo jak w kraju, obarczona jest obowiązkami. Rozliczenie dochodu z Niemiec powinniśmy wykonać w określonym terminie. Aby ułatwić sobie ten proces warto przechowywać wszelkie dokumenty wystawiane nam przez pracodawcę. Niemieckie urzędy wychodzą naprzeciw podatnikom i umożliwiają rozliczenie się przy pomocy Internetu – to wygodna opcja, która pozwala na oszczędność naszego czasu.

Rozliczenie dochodu z Niemiec – zwrot podatku

W przypadku, kiedy nasz dochód pochodzi wyłącznie z Niemiec nie ma potrzeby rozliczania się w Polsce. Sprawa ma się jednak inaczej, kiedy zależy nam na odzyskaniu nadpłaconego podatku – wtedy konieczne jest rozliczenie się z polskim fiskusem i uzyskanie niezbędnych zaświadczeń. Jeśli nie wiemy, jak powinno wyglądać prawidłowe rozliczenie dochodu z Niemiec warto poprosić o pomoc wyspecjalizowane biura podatkowe.

 

 

zobacz zobacz https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/