Zestawy LEGO® dla małych i dużych

Klocki LEGO® – tej gwiazdy z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać! Od dziesiątek lat stanowią ukochaną zabawkę zarówno najmłodszych, jak i wielu dorosłych. Zestawy LEGO® kupione w prezencie ucieszą każdego malucha, a ich łączenie ze sobą pozwala wybudować wyśniony, kolorowy świat z marzeń. Ograniczeniem jest tu jedynie wyobraźnia – a ta, jak wiadomo, jest u dzieci niezgłębiona!

W tym artykule przeczytasz:

  • Jaka jest historia klocków LEGO®?
  • Z czego składają się zestawy LEGO® City?
  • Czym charakteryzuje się świat LEGO® Friends?

LEGO® – wielka historia zamknięta w małych klockach

Marka LEGO® swe początki ma jeszcze w 1932 roku, choć tę nazwę przyjęła dopiero 2 lata później. Jak powszechnie wiadomo, jej ojczyzną jest Dania – a konkretnie miejscowość Billund. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nazwa firmy wywodzi się od duńskiego zwrotu „leg godt”, czyli: „baw się dobrze”. Nie dziwi więc fakt, iż przedsiębiorstwo to zajęło się produkcją zabawek dla dzieci. Niedługo po drugiej wojnie światowej – w 1949 roku – LEGO® wypuściło na rynek pierwsze zestawy klocków, które znamy dziś pod tą marką. Zabawka szybko zdobyła sobie ogromną popularność. Charakterystyczny sposób łączenia elementów został opatentowany, a nowe serie LEGO® pojawiały się na rynku jak grzyby po deszczu.

Już od lat 60. ubiegłego wieku zestawy LEGO® zawierają różnego rodzaju klocki, które umożliwiają budowanie całych miast – z wieloma budowlami, pojazdami, a nawet krajobrazami. Charakterystycznym elementem jest tu też tzw. ludzik LEGO® – składana minifigurka z ruchomymi częściami, do której z czasem dołączyły także klockowe zwierzątka i inne bajkowe postacie. Od lat oprócz podstawowych, klasycznych zestawów można też kupić specjalne serie tematyczne. Nawiązują one do różnych bajek i filmów – i tak mamy tu np. świat księżniczek Disneya, Harry’ego Pottera, superbohaterów Marvela itp. Jednak seriami cieszącymi się chyba największą popularnością są klocki LEGO® Friends i LEGO® City.

Klocki LEGO® City

Seria LEGO® City nosiła wcześniej nazwy: Legoland, LEGO® Miasto oraz LEGO® World City. Zestawy klocków z tej linii są bardzo zróżnicowane – umożliwiają zbudowanie domów, ogrodów i budynków użyteczności publicznej, a także zapełnienie ich rozmaitymi pojazdami i mieszkańcami. Dzięki temu bawiące się nimi dziecko może nie tylko stworzyć rozmaite konstrukcje, lecz także odgrywać w nich później scenki nawiązujące do życia miejskiego. Wśród zestawów znajdziemy więc zwykłe domki z pięknymi ogrodami, ale i remizę strażacką, szpital czy posterunek policji. Wszystkie te budowle mają charakterystyczne wyposażenie, które umożliwia naprawdę realistyczną zabawę.

Seria LEGO® City obejmuje też takie zestawy jak kurort narciarski, stacja kolejowa wraz z nowoczesnym pociągiem, wielkie łodzie czy ogromny samolot pasażerski – zupełnie jak prawdziwy! Jak jednak wiadomo, w mieście nie wszyscy obywatele są praworządni – a przy okazji zabawa w policjantów i złodziei to świetna sprawa! Dlatego w ofercie znalazły się także klocki umożliwiające budowę kryjówki rabusia czy zestawy pozwalające na odegranie pościgu policyjnego i aresztowania na autostradzie. Ale to nie wszystko – miejskie życie okazało się bowiem niewystarczające i LEGO® City rozpoczęło także podbój Kosmosu! W taki sposób w linii tej pojawiły się zestawy z rakietami, kosmonautami i łazikami czy stacją badawczą na obcej planecie.

Klocki LEGO® Friends

Klocki z serii Friends zostały stworzone głównie z myślą o dziewczynkach – ale szybko się okazało, że w ten „dziewczyński świat” lubią się bawić także chłopcy! Zestawy z tej linii pokazują całą historię bajkowego miasteczka o nazwie Heartlake. Jego główne bohaterki to 5 przyjaciółek: Andrea, Emma, Mia, Olivia i Stephania. Dziewczyny grają w piłkę, jeżdżą konno i na skuterach – a wszystko to można zbudować ze specjalnych zestawów poświęconych tym aktywnościom.

Poszczególne kolekcje pozwalają też zbudować domy dla bohaterek serii i ich miejsca pracy. Dzięki temu stworzymy zarówno sklep spożywczy, jak i lodziarnię lub salon fryzjerski. Nie dajmy się jednak zwieść stereotypom! Figurki z LEGO® Friends mogą też bowiem prowadzić gabinet weterynaryjny czy laboratorium naukowe, organizować wyścigi samochodowe i spływy pontonem. A ponieważ życie to nie tylko praca, to dzięki tym klockom zbudujecie również autobus przyjaźni, którym można się wybrać na wymarzone wakacje, kemping, ogromny jacht pełen luksusów czy aquapark z wieloma atrakcjami.

Jeśli chcecie sprawić prawdziwą frajdę swojemu dziecku, zafundujcie mu zestaw klocków LEGO® dopasowany do jego zainteresowań i preferencji. Szeroką ofertę znajdziecie na Allegro. Niezależnie od serii, którą zdecydujecie się kupić, jedno jest pewne: klocki tej marki zapewnią doskonałą zabawę dla całej rodziny – i to na długi czas!

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/