Cechy dobrego producenta skrzyniopalet

Skrzyniopalety to obecnie praktycznie najbardziej szeroko stosowany sprzęt w przeróżnych magazynach oraz podczas transportu. Choć teoretycznie nie powinno to być bardzo istotne, to jednak wiadomo, że jeśli wybierzemy kiepskiej jakości skrzyniopalety, to potem będziemy mieć wiele kłopotów w przedsiębiorstwie. Jakie są najczęstsze takie problemy i jakich producentów skrzyniopalet unikać?

1) Skrzyniopalety niedostosowane do wózków widłowych, transportu itp.

Często pracownicy skarżą nam się, że skrzyniopalety producent, którego wyroby postanowiliśmy zakupić, zupełnie nie zadbał o to, aby jego produkty były w ogóle jakkolwiek wygodne w codziennym stosowaniu ich w fabryce.

Okazuje się potem, że skrzyniopalety produkcja była jakaś na tyle nieprzemyślana, że niestety skrzyniopalety, które powstały w ten sposób cechuje to, że nie można nimi ekonomicznie wypełnić przestrzeni, nie do końca pasują one wzajemnie do siebie, trudno jest je załadować na wózek. Teoretycznie nie są to duże problemy, ale jak się zbiorą wszystkie razem…

2) Łatwo łamiące się skrzyniopalety

Tak się niestety dzieje, jeśli producent skrzyniopalet w ogóle nie stawia na ich jakość, tylko na ilość, a my kupujemy skrzyniopalety, które były po prostu tanie, a nie cechowały je jakiekolwiek wartości jakościowe.

Zdecydowanie lepiej jest inwestować w skrzyniopalety produkcja, która dba o jakość wytwarzanych produktów. Dobrej jakości skrzyniopalety nie tylko będą komfortowe w codziennym stosowaniu – łatwo dadzą się załadować na wózek widłowy, nie pękną podczas ładunku. Oczywiście zatem skrzyniopalety producent, który dba o jakość zapewni nam również mniejszą konieczność wysokich nakładów na kolejne, nowe skrzyniopalety.

3) Psujące ładunek skrzyniopalety

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o dość dziwnej na pozór sprawie. Otóż często dość pracownicy raportują, że niektóre skrzyniopalety, jak upadną to nic się nie stanie z ładunkiem, a inne jak upadną dokładnie w ten sam sposób to niestety niszczą cały ładunek.

Czy to jest możliwe? Oczywiście, że tak. Producent skrzyniopalet bowiem, który będzie dbał o należy ty poziom bezpieczeństwa, na pewno pomyśli także o konieczności rozłożenia odpowiednio ciężaru w skrzyniopalecie oraz o innych czynnikach, które zapewnią to, że podczas upadku czy innego zdarzenia skrzyniopaleta nie tylko nie powinna pęknąć, lecz również także zniszczyć ładunku albo stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników.

Już podsumowując warto wspomnieć o tym, że liderem na rynku skrzyniopalet jest zdecydowanie Schoeller Allibert – warto zapoznać się z jego ofertą.