Co dokładnie warto wiedzieć o czujnikach zbliżeniowych?

 

Należy mieć świadomość, że czujniki zbliżeniowe w najprostszym możliwym ujęciu są przeznaczone do bezkontaktowego wykrywania określonych elementów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że są one powszechnie wykorzystywane w automatyce. Jakie zastosowanie mają czujniki do siłowników?

Czujniki indukcyjne

Warto wiedzieć, że najbardziej istotnym elementem omawianego rodzaju czujników jest cewka. Godny uwagi jest fakt, że poprzez wymuszenie przepływu prądu przez nią, indukowane jest pole elektromagnetyczne. Jak wiadomo będzie ono oddziaływać na metalowe elementy.

Należy zaznaczyć, że wszystkie zmiany będą rejestrowane przez układ elektroniczny czujnika. Oczywiście wielkość poszczególnych zmian będzie uzależniona od odległości określonych elementów od czoła wspomnianego czujnika.

Czujniki magnetyczne

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czujniki magnetyczne są w stanie wykryć obecność pola magnetycznego, które jest generowane przez magnes stały. Oznacza to tym samym, że wspomniane produkty są wykorzystywane do wykrywania magnesów.

Godny uwagi jest fakt, że magnesy można bez większego problemu zamontować w różnych ruchomych elementach. Z kolei ich położenie można będzie wykryć przy pomocy omawianych czujników magnetycznych. Warto zaznaczyć, że proste czujniki nie będą wymagały zasilania. Ponadto dostępne są w wersjach dwu-przewodowych.

Czujniki do siłowników

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że pole magnetyczne jest bardzo przenikliwe. gwarantuje to jednocześnie czujnikom ogromną odporność na zakłócenia czy zabrudzenia. Godny uwagi jest fakt, że za zasięg będzie odpowiadało właściwe dobranie magnesu i czujnika. Nie wszyscy wiedzą, że dla omawianych czujników magnetycznych przeznaczonych do siłowników czułość na natężenie pola magnetycznego wyrażana jest w mT.

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywanymi czujnikami są produkty przystosowane do montażu rowerków typu C i T. Należy mieć świadomość, że w przypadku wspomnianych rowerków typu C, niektóre z nich będą różniły się wymiarami. Jeżeli użytkownik zaopatrzy się w niewłaściwy model, może mieć później ogromne problemy z umieszczeniem czujnika w rowerku. Rekomendowane jest oczywiście kupowanie produktów, które znajdują się w bogatej ofercie asortymentowej renomowanych producentów. Doskonale znają oni potrzeby wymagającego rynku. Klienci oczywiście otrzymują dwuletnią gwarancję na działanie czujnika do siłowników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sensor24h.pl/czujniki-polozenia-tloka/.