Co wpływa na koszty ubezpieczenia samochodu?

 

Zanim wyjedziesz na drogę swoim wymarzonym, nowym samochodem, musisz dopełnić niezbędnych formalności. Najpóźniej w dniu rejestracji samochodu musisz wykupić ubezpieczenie. Możesz pozostać przy podstawowej ochronie w ramach OC lub wybrać rozszerzony pakiet zawierający polisę AC lub autocasco. Wysokość poniesionych kosztów uzależniona jest od wielu czynników. Oto najważniejsze z nich!

Dane techniczne wozu

Podczas spotkania agent w pierwszej kolejności będzie chciał poznać dokładne dane ubezpieczanego mienia – markę i model samochodu, pojemność silnika, przebieg, rok produkcji. Na podstawie najważniejszych parametrów ubezpieczyciel może określić wypadkowość danego pojazdu oraz oszacować koszty jego ewentualnych napraw w przyszłości.

Młodzi płacą więcej

Niestety, za ubezpieczenie, zarówno podstawowe, jak i dodatkowe, najwięcej muszą zapłacić początkujący kierowcy, którzy stosunkowo niedawno zdali egzamin. Wraz z upływem lat i nabranym doświadczeniem wysokość składki będzie stopniowo malała.

Jak zaoszczędzić?

Popularnym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty przez młodych kierowców zaczynających swoją przygodę z motoryzacją jest ustanowienie współwłasności. W takim przypadku w dowodzie rejestracyjnym wpisanych jest dwóch właścicieli – osoba faktycznie nabywająca i użytkująca wóz oraz bardziej doświadczony kierowca mający na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę i lata praktyki (zazwyczaj członek rodziny). Ponadto, zanim wybierzesz się do biura wybranego towarzystwa, sprawdź ofertę on-line. Na stronie beesafe.pl znajdziesz praktyczny kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz składkę za wybrane ubezpieczenie w cenionej Grupie Compensa. Niedrogą polisę możesz wygodnie kupić bez wychodzenia z domu.