Czym są ścianki na taras i jak je wykorzystać w aranżacji?

Jesień i zima to odpowiedni moment na to, aby przemyśleć wiosenną aranżację na tarasie czy w ogrodzie. Chcąc zaprojektować nowoczesną przestrzeń, warto wybrać ścianki na taras. Nowoczesne pergole precyzyjnie wyznaczą przestrzeń wypoczynkową i sprawią, że taras stanie się znacznie przytulniejszy.

Ścianki na taras – poznaj praktyczne pergole

Ścianki na taras to nic innego jak nowoczesne pergole, wykorzystywane zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. Pergole skutecznie zacieniają miejsca wypoczynkowe, co wpływa na komfort użytkowników. Ścianki na taras mają też niebagatelne znaczenie dla estetyki – są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych, skandynawskich, minimalistycznych. Atutem pergoli jest bez wątpienia ich przemyślany design – wznoszone są one modułowo z elementów aluminiowych, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci. Konstrukcja pergoli uzupełniona jest o zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej. Ścinaki na taras precyzyjnie wyznaczą przestrzeń wypoczynkową i ochronią przed słońcem.

Ścianki na taras z ruchomym dachem

Bez wątpienia najwięcej uwagi zwraca dach pergoli. Dachy wykonane są z aluminiowych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. To rozwiązanie pozwala użytkownikom decydować o tym, jak wiele światła wpada na taras. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny i chroni przed przelotną mżawką. Ścianki na taras mogą być uzupełnione o rolety boczne i frontowe, które znacząco poprawią prywatność i ochronę przed podmuchami wiatru. W cieniu pergoli ustawmy wybrane meble wypoczynkowe lub komplet kawowy. Dobrym pomysłem będzie też zadbanie o oświetlenie, by móc odpoczywać na tarasie również po zmroku.