Domy z drewna – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Współcześnie wiele mówi się o rynku deweloperskim w Polsce – co oferuje Polakom, jakie mieszkania i domy są dla nas najbardziej zachęcające, sporo mówi się także o cenach. Chcąc kupić własne „m” zderzymy się nie tylko z olbrzymim popytem na tego typu produkty, ale i na ogromne ceny, szczególnie widoczne w dużych i popularnych miastach. Czy istnieje alternatywa dla tego, co oferują nam deweloperzy i rynek wtórny? Zdecydowanie tak!

Znajdź dom drewniany dla siebie

Coraz więcej osób myśli o budowie własnego domu – okazuje się, że posiadając nawet niewielką działkę możemy wybudować dom w cenie komfortowego mieszkania. Problemem mogą okazać się terminy na wynajęcie ekip budowlanych i koszty. Zdecydowana większość osób decydujących się na budowę domu zaciąga olbrzymi kredyt w banku, który spłacany będzie przez dekady.

Alternatywą dla klasycznego budownictwa jest budownictwo szkieletowe. Domy z drewna Mawit to jedna z wielu ofert na polskim rynku które pozytywnie nas zaskoczą. Moda na domy skandynawskie w konstrukcji szkieletowej przywędrowała do Polski dość dawno, jednak dopiero w ostatnich latach jak grzyby po deszczu wyrosły firmy oferujące nam kompleksowe wzniesienie takiego domu.

Jak budowane są domy drewniane szkieletowe?

Pierwszym krokiem dla osób kupujących dom z drewna jest wybranie odpowiedniego projektu – firmy budowlane zaproponują nam obszerny katalog domów w których powierzchnia użytkowa rozpoczyna się od 60 metrów kwadratowych. Pierwszym krokiem budowy jest wylanie fundamentów i ustawienie komina, kolejno zaś stworzenie szkieletu domu. Dom budowany jest od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego czy ma być on oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Nie ma znaczenia pora roku – jedynym elementem wymagającym wyschnięcia są fundamenty.