Dwuczęściowe stroje kąpielowe – jak dobrać do sylwetki?

Dobór odpowiedniego kostiumu kąpielowego może nastręczyć pewnych trudności, jednak warto się postarać – bowiem odpowiedni fason zapewnia idealny efekt. Na szczęście, stroje kąpielowe dwuczęściowe występują w tak wielu wariantach, że nietrudno o ich dopasowanie.

Dla szczupłych i nie tylko

Wbrew obiegowej opinii, że panie o nieco obfitszych kształtach powinny nosić stroje jednoczęściowe – wcale nie musi tak być. Rozmaite kostiumy dwuczęściowe pozwalają idealnie ukryć mankamenty figury, jednocześnie podkreślając jej atuty.

Jednocześnie, panie o idealnej sylwetce, mogą zdecydować się na niezbyt zabudowane stroje kąpielowe dwuczęściowe. Jeśli tylko dobrze czujesz się w stroju typu bikini, koniecznie się na niego zdecyduj. Zapewnisz sobie efekt “wow” i spojrzenia wszystkich dookoła.

Dobierając kostium, kieruj się jednak nie tylko własną figurą, ale również samopoczuciem. Fakt, że cieszysz się ze zgrabnej sylwetki nie oznacza, że musisz się na nie decydować, jeśli Ci nie odpowiada. Najistotniejsza jest wygoda i to, czy dobrze się czujesz w danym stroju.

W zależności od wielkości biustu – różne stroje

Panie, które mają mały biust, mogą pozwolić sobie na wiele. Jeśli chcesz, wybierz klasyczny strój kąpielowy dwuczęściowy ze zwykłym stanikiem. Możesz również wybrać tankini lub, jeżeli chcesz podkreślić biust – stanik typu push up. Dzięki temu, zapewnisz sobie idealny wygląd względnie niedużym wysiłkiem.

Kobiety, które cechuje trochę większy biust – powinny dobrać kostium z odpowiednio usztywnionym i wzmocnionym stanikiem. W ten sposób zyskasz możliwość noszenia pięknego kostiumu bez jednoczesnej szkody dla piersi. Chcąc nieco ukryć się przed spojrzeniami, wybierz komfortowe tankini dwuczęściowe.

Do czego służą stroje?

Najbardziej klasycznym zastosowaniem strojów kąpielowych dwuczęściowych jest właśnie wykorzystanie ich na basenach lub plażach w okresie letnim. Do tego są wykorzystywane najczęściej. Z tego również względu producenci oferują bardzo szeroką gamę strojów w pięknych, letnich barwach, które stanowią ozdobę same w sobie. Wiele pań decyduje się na noszenie górnej części kostiumu w formie pięknego topu w drodze z plaży czy też na nią.

Jednakże stroje kąpielowe dwuczęściowe są wykorzystywane również w innych celach. W połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych spopularyzowany wybory miss, gdzie jednym z prezentowanych przez panie ubiorów jest właśnie strój kąpielowy. Pomaga on między innymi w ocenie sylwetki kobiety. To także bardzo popularne odzienie na konkursach kobiecej kulturystyki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe dwuczęściowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe-dwuczesciowe.