Jak radzić sobie z kłopotliwymi zmianami skórnymi?

Piękna i zadbana skóra całego ciała to marzenie wielu z nas. Niestety, istnieje szereg czynników, które negatywnie wpływają na jej stan. Nieprawidłowa dieta, siedzący tryb życia, ale również uwarunkowania genetyczne – to najczęstsze przyczyny odkładania się tkanki tłuszczowej. Nie tylko jest ona nieestetyczna, ale też wpływa na poziom naszego samopoczucia, może powodować kompleksy. Jak skutecznie radzić sobie z tkanką tłuszczową? Czy możliwe jest jej skuteczne usuwanie?

Medycyna służąca naszemu zdrowiu

Walka z tkanką tłuszczową to proces niezwykle złożony i czasochłonny. Wiele osób nie ma możliwości prowadzenia regularnych ćwiczeń i wprowadzania diety. Alternatywą dla nich są zabiegi kriolipolizy. Zabiegi takie mają na celu zmniejszanie ilości tkanki tłuszczowej poprzez oddziaływanie na skórę niskimi temperaturami. Warto wiedzieć, że tkanka tłuszczowa jest wrażliwa na chłód – poprzez kontrolowane zabiegi kriolipolizy możemy skutecznie zmniejszać ilość tkanki tłuszczowej.

Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest kriolipoliza Cooltech. Poprzez zastosowanie zaawansowanego technicznie urządzenia Cooltech możliwe jest eksponowanie tkanki tłuszczowej na chłód. Niska temperatura pozwala na jej uszkadzanie – z czasem elementy komórek tłuszczowych trafiają do układu limfatycznego, kolejno usuwane są z organizmu. Poprzez stosowanie kriolipolizy Cooltech nie musimy obawiać się o tkanki skóry właściwej czy naskórka – zabiegi są niezwykle precyzyjne, nie uszkadzają innych tkanek.

Przygotowanie do zabiegu kriolipolizy

Czy zabieg kriolipolizy wymaga specjalistycznego przygotowania? Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalista przeprowadzającym zabieg. Z pewnością przeciwwskazaniem do wykonania kriolipolizy jest ciąża i okres karmienia piersią, ale też rozległe zmiany skórne czy problemy z krążeniem.