Jasna i przestronna kuchnia w mieszkaniu blokowym

Kuchnie w mieszkaniach blokowych mogą być osobnym, niewielkim pomieszczeniem lub też tworzyć formę aneksu, czyli kuchni otwartej na salon. Jak zaaranżować kuchnię w bloku? Z pewnością pierwszym krokiem będzie określenie mocnych i słabych stron danego rozwiązania.

Niewielkie, ale przytulne wnętrze kuchenne

Niewielkie kuchnie w blokach można dzisiaj zaaranżować w sposób pomysłowy i funkcjonalny. Niewielka przestrzeń nie jest tu żadnym problemem! Najlepszym rozwiązaniem okażą się jasne meble (białe lub kremowe) oraz lśniące wykończenie frontów. To prosty trik na to, by pomieszczenie wydało się optycznie większe, gdyż lśniące powierzchnie będą odbijać światło. Jak tworzone są dzisiaj meble kuchenne? Do ich produkcji wykorzystywane są płyty meblowe laminowane lub lakierowane, odznaczające się wysokim stopniem odporności na ścieranie i uszkodzenia. Jak sprawić, by jasna kuchnia nie wydała się zbyt prosta? Z pewnością warto postawić na niebanalny akcent kolorystyczny. Kremowa kuchnia z ciemnym blatem to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych. By nadać kuchni charakteru, można też wybrać fronty z kontrastowymi, nowoczesnymi uchwytami.

Większe kuchnie w bloku

Większa kuchnia daje znacznie więcej możliwości aranżacji – mówią projektanci. Zdecydowanie warto wykorzystać jeden z popularnych stylów, np. loftowy, do wykreowania niebanalnego wnętrza. Kuchnie loftowe zaskakują ciekawymi kontrastami kolorystycznymi, jak również oryginalnymi dodatkami i rozwiązaniami. Wśród najchętniej wykorzystywanych mebli do kuchni loftowych wymienia się meble z dekorami imitującymi naturalne drewno. Takie fronty warto połączyć z klasyczną, ciemną lub jasną podłogą oraz odpowiednimi, stylizowanymi lampami.