Kokon na taras – oryginalny dodatek w strefie wypoczynkowej

Wśród licznych mebli ogrodowych kokon na taras jest jednym z najchętniej kupowanych – mówią producenci i projektanci. Nie powinno to dziwić: ten oryginalny mebel przyciąga wzrok i sprawia, że otoczenie jest znacznie bardziej estetyczne, a nasz odpoczynek: pełniejszy. Jaki kokon na taras wybrać?

Kokon na taras – odpocznij w cieniu!

Kokon na taras to dzisiaj jeden z najczęściej wybieranych mebli ogrodowych czy na taras – kupujący cenią zarówno jego oryginalny design, jak i wysoką funkcjonalność. Fotel ten pokochają wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli – pozwoli on bujać w obłokach i oderwać się od codziennych problemów. Nowoczesny kokon na taras to wygodny fotel wiszący, oparty na stabilnym stelażu – stelaże dla mebli ogrodowych tworzy się dzisiaj z lekkiego, wytrzymałego aluminium. Aluminium jest powlekane proszkowo: oznacza to, że jest ono zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem. Dodatkowo niska waga aluminium sprawia, że przesuwanie tego fotela z miejsca na miejsce nie sprawia żadnego problemu.

Technorattanowy kokon na taras

Wierzch kokonu na taras pokrywa plecionka technorattanowa – jest to materiał syntetyczny, wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, do złudzenia imitujący naturalny rattan. Technorattan jest doskonale znany w Polsce: dzisiaj projektanci proponują go w szerokiej gamie kolorystycznej. Struktura technorattanu zbudowana jest w taki sposób, że tworzywo to nie chłonie wilgoci, brudu. Technorattan zabezpieczony jest przed promieniowaniem UV – w praktyce oznacza to więc, że tworzywo to nie płowieje. Wnętrze fotela możemy wypełnić miękkimi poduszkami czy pledami – odpoczywają w kokonie będziemy również osłonięci od wiatru, silnego słońca. W okresie jesieni i zimy kokon na taras bez trudu wniesiemy do domu, by móc cieszyć się jego zaletami również po zakończeniu sezonu.