Konstrukcje żelbetowe – mity

Obecnie w sieci każdy jest ekspertem w absolutnie każdej dziedzinie. Efektem tego jest niestety bardzo wiele krążących absolutnie fałszywych informacji na różne tematy. W jaki sposób można z nimi walczyć? Otóż na pewno poprzez przedstawienie takich mitów i obalenie ich. Dlatego też poniżej przedstawimy najważniejsze mity dotyczące konstrukcji żelbetowych….

Mit numer 1 – konstrukcje żelbetowe są już w ogóle nie stosowane w budownictwie

Oczywiście, ze jak najbardziej są i to bardzo często. Warto w ogóle w tym momencie się zastanowić, czym w zasadzie jest taki żelbeton. Zasadniczo jest to beton w połączeniu z żelazem. Najczęściej przyjmuje on formę właśnie siatki z żelaznych prętów pokrytej warstwami betonu.

Generalnie zatem jak najbardziej takie rozwiązanie stosowane jest w wielu blokach – kto z nas zresztą nie widział dźwigu, na końcu którego zawieszony był betonowy blok? Z takich betonowych kwadratów zaś budowane są bloki.

Mit numer 2 – konstrukcje żelbetowe są szkodliwe dla zdrowia

Niektórym osobom żelbeton niestety myli się z azbestem. To azbest jest szkodliwy dla zdrowia – powoduje ciężkie włóknienie płuc.

Z kolei zaś żelbeton nie powoduje żadnych szkodliwych dla zdrowia następstw, jest w zasadzie całkiem obojętny.

Mit numer 3 – żelbeton nie ma żadnych zalet

Czy żelbeton posiada jakieś zalety? Oczywiście, że tak przecież inaczej nie byłby stosowany w tylu budowach i projektach. Jak dokładniej przedstawiają się takie zalety żelbetonu? Otóż, jak zostało to już wspomniane wcześniej, budowa z żelbetonu jest całkiem szybka i praktyczna. Po prostu stawiane są kolejne bloki betonu i koniec.

Co jednak więcej, taki żelbeton także doskonale wręcz sprawdza się w zakresie wytrzymałości – jest to bardzo trwały materiał odporny na jakiekolwiek warunki pogodowe. To zaś stanowi jego niewątpliwą zaletę.

Mit numer 4 – konstrukcje żelbetowe nie są stosowane w domkach jednorodzinnych

Na koniec trzeba także jeszcze wspomnieć o tym, ze w zasadzie to jak najbardziej taki żelbeton jest stosowany do budowy domków jednorodzinnych. W końcu czemu w zasadzie miałby nie być?

Jest trwały, co zapewni temu domkowi dłuży żywot. Co więcej, szybko się go dość układa, a biorąc pod uwagę to, że budowa domu dość długo trwa, to każde jej skrócenie jest już naprawdę cenne.

Podsumowując, żelbeton posiada naprawdę całkiem sporo wartościowych zalet. Z tego też powodu doskonale sprawdza się on w różnego rodzaju budynkach, dając im piękny wygląd i wytrzymałość. Warto w niego zatem naprawdę inwestować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konstrukcje żelbetowe http://www.fabudwkb.com.pl/.