Manicure akrylowy

Nie każda z nas potrafi samodzielnie wykonać idealny manicure. Trzeba dokładnie i delikatnie usunąć skórki, nadać paznokciom jednakowy kształt i na koniec idealnie pomalować. Nie jest to łatwe, wymaga wprawy i cierpliwości, a jeśli chcesz jeszcze dodatkowe ozdoby, to także zdolności plastycznych. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z gabinetu kosmetycznego.

Profesjonalna stylistka to skarb

Metod manicure jest bardzo dużo, ale nie wszystkie są uniwersalne. Doświadczona manicurzystka oceni stan paznokci, zaleci środki pielęgnacyjne i zastosowanie odpowiedniej metody wykonania manicure. Paznokcie bardzo szybko reagują na niedobory witamin i mikroelementów. Pojawiają się zadziory, stają się łamliwe. Na płytce paznokciowej pojawiają się nieestetyczne przebarwienia. W takim przypadku należy zacząć od zastosowania odpowiednich odżywek i poprawić kondycję paznokci.

W zależności od kondycji paznokci dobierze najbardziej odpowiednią stylizację paznokci. Dla zdrowych, o regularnym kształcie najlepsza będzie hybryda, dla paznokci zniszczonych optymalnym wyborem będzie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Zalety metody akrylowej

Metoda akrylowa zdobienia paznokci polecana jest przede wszystkim kobietom, które mają problemy z łamliwością paznokci lub je obgryzają. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Przedłużenie paznokci za pomocą akrylu eliminuje te mankamenty.

Paznokcie akrylowe bez uszczerbku na wyglądzie utrzymują się przez 3 do 5 tygodni, to wystarczający czas na odbudowę płytki paznokciowej (normalnie rośnie) lub pozbycie się niewłaściwych nawyków. Metoda akrylowa zdobienia paznokci pozwala na nadanie paznokciom idealnego kształtu i dowolnej długości. Akryl jest masą elastyczną, więc przedłużone paznokcie zachowują wszystkie cechy naturalnych paznokci. Umożliwiają wykonywanie wszystkich prac, łącznie z pracami w ogrodzie lub na działce. Nie łamią się, nie pękają, po umyciu rąk paznokcie są jak prosto z salonu.

Etapy wykonania manicure akrylowego

Dobre wykonanie paznokci akrylowych wymaga wprawy i doświadczenia. Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować same paznokcie, usunąć skórki, odpowiednio przyciąć i wymodelować. Kolejny etap to przygotowanie formy w kształcie przedłużonego paznokcia, na którą będzie nakładany akryl. Najważniejszą trudnością jest zmieszanie proszku akrylowego w odpowiednich proporcjach z liquidem. Nie da się ich dokładnie odmierzyć, ale doświadczona stylistka po konsystencji rozpozna, czy jest prawidłowa. Ma to duże znaczenie dla równomiernego rozprowadzenie akrylu i jego właściwości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.