Na czym dokładnie polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Panie koniecznie muszą mieć świadomość, że metoda żelowa zdobienia paznokci pozwoli im na uzyskanie praktycznie dowolnego kształtu. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku kobiet, które narzekają na łamliwe i słabe paznokcie. W jaki sposób powinna być zatem wykonana metoda żelowa zdobienia paznokci?

Przygotowanie

Warto wiedzieć, że jeszcze przed rozpoczęciem pracy zalecane jest bardzo dokładne zdezynfekowanie dłoni. Kolejnym etapem będzie obcięcie lub opiłowanie naturalnych paznokci, a także wykorzystanie kostki, by wykonać delikatne zmatowanie ich powierzchni.

Z kolei przedstawicielkom płci pięknej, które mają tłustą płytkę paznokci rekomendowane jest najpierw ją odtłuścić, a dopiero później dokonać dokładnego oczyszczenia paznokci wacikiem i nałożenie na nie primera. Następnie panie muszą poczekać na odparowanie.

Pierwszy etap

Panie, których celem jest nałożenie żelu na tipsy muszą wiedzieć, że jest to najlepszy możliwy moment na ewentualne ich przymocowanie. W zupełności wystarczy odpowiedni klej do tipsów. Oczywiście koniecznie należy pamiętać, aby każdy był właściwie dopasowany do kształtu paznokcia.

Z kolei przedstawicielki płci pięknej, które zdecydowały się na szablony do żelowych paznokci również muszą zadbać, by były odpowiednio dopasowane do kształtu paznokci. Kolejnym krokiem jest nałożenie ich na palec zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Powierzchnia tipsów powinna być także zmatowana kostką.

Nałożenie żelu

W tym momencie kobieta może zdecydować się na nałożenie żelu. Konieczne trzeba pędzelkiem nałożyć trzy cienkie warstwy. Należy pamiętać o ostrożności. Nie jest zalecane przypadkowe zalanie skórek. Nie wszystkie panie mają świadomość, że później mogą być duże problemy z pozbyciem się żelu.

Bardzo ważne jest, aby pierwsza z warstw pokryła cały paznokieć nie tylko cienko, ale również szczegółowo. Druga warstwa powinna natomiast wygładzić ewentualne nierówności znajdujące się na powierzchni płytki. Z kolei trzecia musi być zarówno ostatecznym wykończeniem, jak i zabezpieczeniem.

O czym konieczne należy pamiętać?

Przedstawicielki płci pięknej koniecznie muszą pamiętać, aby dwie pierwsze warstwy były szczegółowo zmatowione kostką i odpowiednio utwardzone pod lampą UV. Nie można także zapomnieć o przemyciu cleanerem. Zagwarantuje to właściwą trwałość.

Z kolei przedstawicielki płci pięknej, które chciałyby wyrównać kształt swoich paznokci mogą bez żadnego problemu uczynić to już po nałożeniu drugiej z warstw. W tym momencie omawiana metoda żelowa zdobienia paznokci została zakończona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/ metoda żelowa zdobienia paznokci.