Naturalne i ekologiczne domy z drewna

Naturalne domy z drewna to jedna z nowości na rynku, jaka zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Pozwalająca na spełnienie marzeń o własnej nieruchomości za niskie pieniądze technika szkieletowa jest wymagającą metodą stawiania domów.

Kilka słów o drewnie

W czasach, kiedy wielu ludzi kładzie ogromny nacisk na naturę, ekologię, domy z drewna idealnie wpisują się w ten trend ze względu na surowiec z którego zostały stworzone. Drewno to natura. To taki materiał budowlany, który posiada zdolność samoregulacji wilgotności. Uzyskany dzięki niemu mikroklimat jest zdrowy i polecany w szczególności osobom z problemami układu oddechowego. Drewno w domach utrzymuje najbardziej optymalną wilgotność. Dzięki temu powietrze jest czystsze i zawiera w sobie większą ilość potrzebnego nam tlenu. Drewniane elementy podczas suszy “oddają” nagromadzona w sobie wilgoć. 

Domy z drewna – co należy wiedzieć?

Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto dowiedzieć się jakie wady i zalety mają domy z drewna. Technologia szkieletowa w naszym kraju jest nadal mało rozpowszechniona i nie wszyscy dokładnie znają standardy budowania takich domów. Jeżeli dom zostanie źle wykonany wpłynie to na jego funkcjonalność, w tym na ognioodporność. Z zalet takich domów można wymienić niski koszt inwestycyjny, szybkość stawiania budowy, możliwości przyszłego modelowania powierzchni, właściwości ekologiczne, ciekawy design, naturalna klimatyzacja, dobra ochrona cieplna, niskie koszty utrzymania, zdrowy mikroklimat, itp.