Nowoczesna sofa na taras w pobliżu domu

Przydomowa przestrzeń wypoczynkowa to najlepsze, co możemy dać swoim bliskim. Nie trzeba wiele, aby zmienić zwykły taras w miejsce komfortowego wypoczynku: meble takie jak sofa na taras sprawią, że znacznie chętniej będziemy przebywać blisko domu. Na co zwracać uwagę podczas wybierania mebli na taras? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Sofa na taras z trwałych materiałów!

Szukając idealnych mebli tarasowych przede wszystkim zwracajmy uwagę na materiały. Musimy mieć świadomość, że meble tarasowe będą narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych: palącego słońca, deszczu, osadzania się kurzu. Długotrwałe działanie tych czynników może powodować odkształcenia mebli, odbarwienia ich materiałów wierzchnich. Sofa na taras wykonana z materiałów trwałych oprze się tym czynnikom i będzie cieszyć nasze oczy przez szereg lat. Jedną z propozycji jest sofa na taras z technorattanu!

Sofa na taras technorattanowa

Elegancka i trwała sofa na taras z technorattanu zachwyci nas i sprawi, że każda chwila na świeżym powietrzu będzie znacznie przyjemniejsza. Sofa na taras z technorattanu oparta jest na aluminiowym stelażu malowanym proszkowo. Taki materiał zabezpieczono przed wilgocią, działaniem rdzy. Niska waga aluminium wpływa na końcową wagę mebla. Wierzch sofy pokrywa plecionka technorattanowa – tworzywo to ma nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie ono wilgoci czy brudu, a czyszczenie nie sprawia żadnego problemu. Technorattan jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne: nie odkształca się, nie traci swojego koloru, nie łamie. Chcąc jeszcze bardziej podnieść komfort wypoczynku warto zastosować koce, pledy, siedziska i poduszki – możemy przechowywać je w technorattanowej skrzyni ogrodowej. Meble takie jak sofa na taras z technorattanu posłużą nam przez długie lata.