Nowoczesne patelnie w naszych kuchniach

Kuchnia to miejsce, gdzie nie tylko możemy przygotowywać wspaniałe potrawy, ale też miejsce, gdzie z przyjemnością możemy spędzać czas. Poza elegancką aranżacją samego wnętrza warto zadbać o to, aby również wyposażenie naszych kuchni było nowoczesne i wysokiej jakości. Jakie elementy warto wybrać, by móc czerpać przyjemność z gotowania i smażenia?

Patelnie, które inspirują do smażenia!

Jednym z głównych elementów w naszych kuchniach są patelnie – dzisiaj oferowane w odświeżonej, nowoczesnej wersji. Zaskoczą nas one nie tylko pięknym wyglądem i designem, ale przede wszystkim: doskonałymi parametrami technicznymi.

Smażone potrawy kojarzone są jako pyszne, ale również kaloryczne i niezdrowe. Dzięki patelniom ceramicznym możliwe stanie się przygotowywanie ulubionych potraw w znacznie zdrowszy sposób. Jak to możliwe? Dzięki powłokom ceramicznym możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu – oznacza to znaczne zmniejszenie kaloryczności potrawy. Powłoki tego typu znacząco hamują też ryzyko przywierania potraw do dna. Każda z patelni posiada wygodną, profilowaną rączkę o antypoślizgowej powierzchni. Codzienne użytkowanie takich patelni to prawdziwa przyjemność.

Gotowanie jest przyjemnością!

Elementem, którego nie może zabraknąć w kuchni są garnki. Nowoczesne komplety, składające się z kilku lub kilkunastu elementów zaskoczą nas funkcjonalnością oraz licznymi dodatkami. Rekomendowane garnki tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, którą zabezpieczono przed rdzą, odkształceniami czy wysokimi temperaturami. Garnki taki często posiadają dyski wbudowane w dno – dysk pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, szybsze przygotowanie potrawy i oszczędność energii. Garnki wyposażono również w niewielkie lejki, cedzaki oraz wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.