Poznaj zalety szafy na zamówienie!

Aranżacja mieszkania to dzisiaj prawdziwa przyjemność – do wyboru mamy nie tylko gotowe meble, ale również elementy tworzone na zamówienie. Szafy na zamówienie to bez wątpienia jedne z najczęściej wykorzystywanych, zarówno w mieszkaniach, jak i w domach. Pozwalają one na lepsze zarządzanie przestrzenią oraz na wykreowanie większej ilości miejsca do przechowywania. Jak są tworzone szafy tego typu?

Jak wykonywane są szafy na zamówienie?

Szafy na zamówienie tworzone są w ścisłym kontakcie z zamawiającym – mówią pracownicy marki Rega Meble z Bielska-Białej, firmy specjalizującej się w tworzeniu szaf na wymiar. Szafy takie zamawianie są najczęściej, kiedy w mieszkaniach czy w domach znajdują się obszerne wnęki. Aby przestrzeń taka została użyta, najlepszym rozwiązaniem są właśnie szafy na zamówienie. Pierwszym etapem tworzenia szafy na zamówienie jest dokładne wymierzenie wnęki oraz omówienie z klientem oczekiwań względem mebla. Szafy wnękowe mogą sięgać sufitu pomieszczenia, co pozwala jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń. Do tworzenia szaf wnękowych wykorzystywane są przede wszystkim płyty meblowe, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby szafa taka wykonana była z naturalnego, litego drewna. Konieczne jest określenie jej wnętrza – projekt tworzony jest wspólnie z klientem. Architekt określa ilość i wysokość półek, wybiera systemy nośne, drążek na ubrania. Klient określa także, ile szuflad powinno znaleźć się we wnętrzu szafy.

Szafy na zamówienie – elegancki mebel dopasowany do wnętrza

Niewątpliwą zaletą szafy na zamówienie jest fakt, że może być ona dopasowana do istniejącej już aranżacji przestrzeni. Nieograniczony wybór materiałów, kolorów i tworzyw sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie szafy marzeń. Atutem jest również fakt, że szafy są tworzone na indywidualne zamówienie – oznacza to, że nikt inny nie będzie posiadał takiego samego mebla.