Redukcja cellulitu nie musi być długa i żmudna. Poznaj skuteczne zabiegi na cellulit

Cellulit to tzw. lipodystrofia, czyli zaburzenie w obrębie podskórnej tkanki tłuszczowej. Aby się go pozbyć, potrzebna jest intensywna stymulacja tkanki. Domowe sposoby mogą w tym pomóc, ale nie zawsze są skuteczne, zwłaszcza gdy cellulit jest zaawansowany. Znaczną poprawę przynieść może seria zabiegów na cellulit. Z jakich procedur warto skorzystać? Poznaj kilka propozycji od ekspertów.

Redukcja cellulitu poprzez ujędrnienie ciała

Rozprawę z cellulitem należy rozpocząć od zadbania o kondycję całego ciała. Podstawą jest zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna. Pomocne mogą okazać się również zabiegi ujędrniające, np. takie, które wykorzystują energię elektromagnetyczną. Jest to mało inwazyjna technologia, której działanie opiera się na stymulacji mięśni, podobnie jak podczas ćwiczeń fizycznych, ale z dużo większą intensywnością. Urządzenie wywołuje około 20 tysięcy skurczów podczas jednej sesji, dzięki czemu pobudza pracę mięśni, ale też oddziałuje na podskórną tkankę tłuszczową. Efektem stymulacji elektromagnetycznej jest lifting i wzmocnienie skóry, redukcja cellulitu oraz wyszczuplenie ciała. Dla uzyskania optymalnych wyników potrzebna jest seria od kilku do kilkunastu zabiegów.

Zafunduj cellulitowi terapię szokową

Na pewno słyszałaś o tym, że na kondycję skóry świetnie wpływa szok termiczny, np. poprzez naprzemienne polewanie ciała zimną i ciepłą wodą pod prysznicem. To prawda, jednak w domowych warunkach trudno jest uzyskać wymierne efekty takiego postępowania. Eksperci opracowali zabieg antycellulitowy, który bazuje na szoku termicznym – jest to połączenie kriolipolizy i liftingu termicznego. Dzięki naprzemiennemu zastosowaniu dużych różnic temperatur możliwa jest widoczna poprawa jędrności i kondycji skóry. Skojarzenie kriolipolizy z liftingiem termicznym pozwoliło na skuteczną redukcję złogów tłuszczu, a także różnych rodzajów cellulitu – wodnego, włóknistego oraz zanikowego. Specjaliści zalecają serię 4-6 takich zabiegów.

Ultradźwięki dobre na wszystko… również na cellulit

Technologia HIFU znana z zabiegów odmładzających na twarz jest w stanie pomóc również w redukcji cellulitu – zapewniają eksperci z Kliniki La Perla Wilcza w Warszawie. Dzięki temu, że skoncentrowane ultradźwięki docierają aż do trzech warstw (skóry właściwej, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej) możliwe jest efektywne rozbicie tkanki tłuszczowej, rozluźnienie tkanki łącznej oraz poprawa napięcia skóry. To wszystko przyczynia się do zmniejszenia widoczności cellulitu. Efekty wzmacniają się w ciągu około 3 miesięcy. W większości przypadków nie trzeba powtarzać zabiegu HIFU, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Rozbijanie cellulitu przy pomocy fali akustycznej

Fala akustyczna to terapia, która jeszcze do niedawna stosowana była głównie w fizjoterapii jako metoda leczenia długotrwałego bólu. Okazuje się jednak, że sprawdza się doskonale również w redukcji cellulitu wielopostaciowego. Fala akustyczna ma za zadanie stymulować mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. Dzięki zastosowaniu tej technologii dochodzi do uwolnienia kwasów tłuszczowych i glicerolu, które usuwane są z organizmu przez układ limfatyczny i krwionośny. Fala akustyczna wpływa też na ujędrnienie skóry. Poprawia się funkcjonowanie tkanki łącznej, zmniejsza się ilość podskórnego tłuszczu, a cellulit staje się mniej widoczny. Zabieg wykonuje się w serii 4-8 powtórzeń.

Zasięgnij opinii eksperta, jeśli potrzebujesz więcej informacji.