Strona www – o czym należy pamiętać?

Chcesz stworzyć w sieci wizytówkę swojej firmy? A może chcesz zaprezentować szerszej publiczności swoją twórczość? Możesz zrobić to w prosty sposób, zakładając swoją stronę internetową. Stworzenie strony www wiąże się z koniecznością wykupienia hostingu. Co warto wiedzieć o tej usłudze? Sprawdź!

Hosting stron www – zadbaj o parametry

Czym tak właściwie jest hosting stron www? W uproszczeniu zdefiniować go można jako usługę udostępniania zasobów serwera poszczególnym komputerom. To właśnie dzięki serwerowi strona może działać nieprzerwalnie 24 godziny na dobę. To, jak dany hosting będzie spełniał swoje zadanie, zależy od jego parametrów. Wśród najważniejszych z nich wymienić możemy uptime (wyrażony w procentach czas bezawaryjnego działania serwera), częstotliwość wykonywania kopii zapasowych, limit powierzchni dyskowej, pamięć operacyjna RAM, oferowane wsparcie techniczne, szybkość łącza. Duże znaczenie ma również stan techniczny serwera.

Darmowy hosting? Niekoniecznie!

Chcesz nieco zaoszczędzić, wybierając darmowy hosting? Lepiej zastanów się dwa razy! Wybór darmowych usług hostingowych wiąże się z wieloma zakłóceniami działania strony. Brak kopii zapasowych, drażniące reklamy i wolne ładowanie elementów to tylko część z nich. Warto mieć świadomość, że wysokiej jakości usługi hostingowe nie są drogie (wykupienie hostingu to koszt zaledwie kilkuset złotych rocznie).

Cenieni hostingodawcy świadczą kompleksowe usługi. Podpisując umowę z renomowaną firmą, zapewniasz sobie i internautom odwiedzającym Twoją witrynę bezpieczeństwo i wygodę oraz zyskujesz funkcjonalne narzędzie ułatwiające zarządzanie stroną.