Ubezpieczenia prywatne – czy warto z nich korzystać?

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne czy mienia są jednymi z najchętniej kupowanych w naszym kraju. Dzięki nim możemy przede wszystkim korzystać z pomocy medycznej w nagłych wypadkach, ale też zabezpieczyć nasze mienie i żądać odszkodowania w razie włamania, zalania czy pożaru. Czy zakup ubezpieczenia faktycznie okaże się przydatny? Warto przyjrzeć się temu z bliska!

Ubezpieczenie zdrowotne – korzystaj z pomocy lekarza kiedy potrzebujesz

Trudna sytuacja w publicznej służbie zdrowia w Polsce sprawia, że wiele osób szuka alternatywy. Długie kolejki i brak specjalistów to najczęstsze, wymieniane problemy. Prowadzą one do braku diagnoz lub też ich późnego stawiania, kolejno zaś do niemożliwości wdrożenia odpowiedniego leczenia. W przypadku ubezpieczeń medycznych problem ten jest częściowo rozwiązany – wykupując konkretny pakiet możemy korzystać z pomocy internisty, jak i trzech konkretnych specjalistów, wykonywać określoną liczbę zabiegów laboratoryjnych i badań. Im wyższy pakiet, tym wyższa liczba specjalistów i zabiegów. Pomoc w wyszukaniu najlepszego ubezpieczenia zaoferuje wyszukiwarka mfind.pl, która wskaże nam agencje ubezpieczeniowe w naszej okolicy i dopasowane do naszych potrzeb pakiety.

Ubezpieczenie turystyczne dla każdego

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne kupuje wiele osób wybierających się poza granice naszego kraju na wczasy. Ubezpieczenie turystyczne pozwala nam nie przejmować się sytuacjami, w których będziemy zmuszeni na skorzystanie z zagranicznej służby zdrowia. Ubezpieczenie obejmuje nie tylko koszty leczenia, ale i akcji ratowniczych czy leczenia ambulatoryjnego i zagubienia bagażu. Kupno ubezpieczenia turystycznego może odbyć się przez Internet. W czasie wyjazdu koniecznie miejmy ze sobą numer wykupionej polisy i numer telefonu na infolinię ubezpieczyciela.