Wanny asymetryczne narożne – specyfikacja i cechy szczególne

Nowoczesne, narożne wanny asymetryczne to najwyższy standard wyposażenia łazienek. Zwłaszcza, jeśli wyposaży się je w szereg innowacji. których na próżno można szukać w tradycyjnych rozwiązaniach. Czym zatem one są i jak można je rozbudować?

Czym jest wanna narożna?

Wanna narożna należy do grupy wanien asymetrycznych. Charakteryzuje się ona posiadaniem co najmniej dwóch boków prostych, których linia jest dopasowana do kształtu ściany. Niektóre wanny narożne posiadają trzy takie boki, a ich konstrukcja jest najbardziej zaawansowana i rozbudowana. Kluczowym elementem wanny narożnej jest ostatnia krawędź. Najczęściej posiada ona owalny kształt, choć zdarzają się bardziej zróżnicowane modele.

Nowoczesne wanny asymetryczne narożne posiadają specjalną obudowę systemową. Jej rola polega na izolacji termicznej (podtrzymaniu temperatury wody), ale też i na wytłumieniu jej plusku. W niektórych przypadkach montaż obudowy – wykonanej najczęściej z tego samego materiału, co wanna – daje możliwość położenia płytek lub innych materiałów dekoracyjnych.

Siedzisko, parawan, hydromasaż…

Standardowa wanna asymetryczna nie posiada dodatkowych elementów użytkowych. Istnieje jednak możliwość rozbudowania ich o kilka dodatkowych funkcji. Takim dodatkiem jest chociażby siedzisko, bardzo często montowane w komplecie z uchwytami ułatwiającymi wyjście z wanny (opcja przeznaczona przede wszystkim dla starszych Użytkowników).

Ciekawym rozwiązaniem jest też parawan montowany do wanny asymetrycznej, który zapobiega ochlapaniu łazienki, tworząc jednocześnie coś na kształt dobrze znanego brodzika. Popularnym dodatkiem jest też hydromasaż, który najczęściej jest oferowany już jako gotowy system stanowiący integralny element wanny.

Co wybrać?

Decydując się na wybór najlepszej asymetrycznej wanny narożnej, warto zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. W najtańszej opcji jest to akryl sanitarny, który jednak jest mało odporny na mechaniczne oddziaływania zewnętrzne. Można też skorzystać z bardziej wytrzymałych wanien metalowych lub rozwiązań wykonanych z tworzyw sztucznych i… kamienia.

Podsumowując, wybór pomiędzy różnymi rodzajami wanien asymetrycznych jest dość trudny. Zwłaszcza, że koszt pojedynczego modelu (bez montażu), może oscylować nawet w okolicach kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście zakup takiej wanny jest w pełni opłacalny i to przede wszystkim w kontekście małych, przytulnych łazienek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne wanny asymetryczne.

teachers.org cambias.org