Wybierz meble rattanowe na taras i stwórz idealne miejsce wypoczynkowe

Jakie meble ogrodowe i dodatki wybrać na taras, aby przestrzeń ta zmieniła się nie do poznania? Wśród licznych propozycji meble rattanowe na taras wymienia się coraz częściej. Meble takie doskonale prezentują się wśród zieleni, pozwalają na zachowanie naturalnego charakteru otoczenia i zapewniają wygodę.

Wygodne meble rattanowe na taras

Decydując się na meble rattanowe na taras warto wiedzieć, że meble te tworzone są z naturalnych pnączy pozyskiwanych w sposób nie zagrażający środowisku naturalnemu. Rattan hodowany jest na plantacjach o zrównoważonym rozwoju w Azji. Szukając pięknych mebli rattanowych warto wybrać eleganckie i wygodne fotele o profilowanych plecach, osadzone na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach. Fotele takie doskonale sprawdzą się zestawione z dużym stołem o blacie z litego drewna – takie połączenie pozwoli na podawanie posiłków na tarasie czy w ogrodzie.

Decydując się na meble rattanowe na taras musimy pamiętać o tym, że rattan nie toleruje wilgoci – meble tego typu powinny być chronione przed deszczem, a w okresie jesieni i lata być przechowywane w pomieszczeniach chłodnych i suchych. Czyszczenie mebli rattanowych polega na przecieraniu ich suchą ściereczką. W razie silniejszych zabrudzeń można wykorzystać zwilżoną ściereczkę bez detergentu.

Meble rattanowe na taras i parasol ogrodowy

Uzupełnieniem przestrzeni tarasowej może okazać się nowoczesny parasol ogrodowy, który osłoni meble rattanowe na taras przed silnym słońcem. Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji kąta padania cienia, przez co idealnie dopasujemy parasol do naszych potrzeb. Parasole ogrodowe mogą być osadzane na różnorodnych podstawach – na tarasie sprawdzą się najlepiej podstawy na niewielkich kółkach, pozwalające na wygodne przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni.