Wytrzymałe parasole tarasowe – nowoczesne aranżacje

Wytrzymałe parasole tarasowe to jedna z chętniej wybieranych opcji na przydomowe tarasy. Nowoczesne parasole skutecznie chronią przed silnym słońcem, ale też pozwalają na podniesienie elegancji otoczenia. Jak tworzone są nowoczesne parasole? Czy warto mieć je blisko domu?

Jak tworzone są wytrzymałe parasole tarasowe?

Wytrzymałe parasole tarasowe to połączenie świetnego designu oraz wysokiej jakości materiałów. Główna oś to aluminium, które zabezpieczone jest przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej, która dodatkowo pokryta jest warstwa poliuretanu. To połączenie sprawia, że czasza chroni zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed niespodziewaną mżawką. Czasze parasoli mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu lepiej dopasować kąt padania cienia.

Podstawy pod wytrzymałe parasole tarasowe

Nowoczesne parasole na tarasie osadzać można na dwóch rodzajach podstaw. Pierwsza z nich to klasyczna podstawa, dostępna w kilku wariantach wagowych. Podstawy takie tworzone są z polerowanego grafitu, zapewniają stabilność zastosowanych parasoli. Wytrzymałe parasole tarasowe osadzać można też na podstawach z niewielkimi kółkami oraz hamulcem – to rozwiązanie pozwoli na wygodniejsze przemieszczanie tej konstrukcji

Jak zabezpieczać wytrzymałe parasole tarasowe na czas jesieni?

By wytrzymałe parasole tarasowe na długi czas zachowały doskonały wygląd, konieczne jest stosowanie pokrowców ogrodowych na czas jesieni i zimy. Dedykowany pokrowiec ogrodowy skutecznie zapobiega osadzaniu się kurzu czy kondensacji wilgoci, co znacząco wpływa na żywotność produktu. Pokrowce ogrodowe tworzone są z trwałych materiałów poliestrowych, zabezpieczonych przed ścieraniem czy zmiennymi warunkami pogodowymi.