Zabieg na wysiłkowe nietrzymanie moczu – korzystne działanie lasera

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to uciążliwa i wstydliwa dolegliwość, z którą zmagają się nie tylko starsze osoby. Schorzenie to dotyka szczególnie kobiety, które doświadczyły naturalnego porodu i nasila się wraz z nadejściem okresu menopauzy. Leczenie nietrzymania moczu to proces złożony, na który powinny składać się zmiany stylu życia oraz indywidualnie dobrana terapia. W wielu przypadkach pozytywne rezultaty daje zabieg laserowego obkurczania pochwy, który poprawia kondycję tkanki okalającej cewkę moczową.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny

Wysiłkowe nietrzymanie moczu charakteryzuje się tym, że niekontrolowany wypływ moczu pojawia się w takich sytuacjach, jak kaszel, kichanie, nagły śmiech czy wysiłek fizyczny. Główną przyczyną tej dolegliwości jest osłabienie mięśni dna miednicy oraz zmiany w układzie powięziowo-mięśniowym. Gdy zmniejsza się napięcie mięśni pochwy, cewka moczowa może zamykać się nieprawidłowo. Czynniki, które mogą spowodować wystąpienie wysiłkowego nietrzymania moczu to, m.in.:

  • porody naturalne,
  • otyłość,
  • menopauza,
  • palenie papierosów,
  • przewlekłe zaparcia,
  • wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej na co dzień,
  • przewlekły kaszel.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabieg ginekologii estetycznej polecany m.in. przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. Jest to procedura, która skupia się na obkurczeniu wnętrza pochwy. Wykazuje jednak korzystne działanie również na mięśnie otaczające cewkę moczową i łagodzi objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Sesja laserowa trwa około 30 minut.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalizującego się w ginekologii estetycznej. Do pochwy wprowadzana jest specjalna głowica, która emituje światło laserowe. Następuje fototermiczna stymulacja włókien kolagenowych. Światło lasera wywołuje mikrouszkodzenia, czego efektem jest zwiększona produkcja kolagenu w tkance wyściełającej pochwę. Dzięki wzmocnieniu ściany pochwy i powięzi wewnątrzmiedniczej, poprawia się również funkcjonowanie całego obszaru ujścia cewki moczowej. Działanie lasera zmniejsza kąt nachylenia cewki moczowej.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Przez około tydzień po laseroterapii trzeba wstrzymać się od aktywności seksualnej i zrezygnować ze stosowania tamponów, aby śluzówka mogła się dobrze zregenerować. Pierwsze efekty laserowego leczenia nietrzymania moczu można odczuć już po jednym zabiegu. Specjaliści zalecają jednak powtórzenie laseroterapii, aby uzyskać długotrwałe efekty. Zazwyczaj wykonuje się do 3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Zabiegi ginekologii estetycznej – dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli masz objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. We własnym zakresie możesz zacząć ćwiczyć mięśnie dna miednicy, jednak w większości przypadków nie są one wystarczające, aby poradzić sobie z tym problemem. Specjalista z pewnością lepiej zdiagnozuje Twój problem i zaleci odpowiednie postępowanie.

Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają w powrocie do pełnej sprawności po porodach czy zabiegach ginekologicznych. Przywracają prawidłowe funkcjonowanie i estetyczny wygląd narządom intymnym. Nie tylko zmniejszają dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, ale też poprawiają nawilżenie pochwy i pozwalają na czerpanie satysfakcji ze stosunków seksualnych.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

 

cambias.org teachers.org