Jak podawać przysmaki koniom – wskazówki praktyczne

Nagradzanie konia przysmakami to świetny sposób na zacieśnienie więzi ze zwierzęciem, ale też wyraz uznania za dobrze wykonany trening czy też nową umiejętność. Warto pamiętać, że podawanie koniom przysmaków powinno następować w określonych sytuacjach, inaczej koń stanie się niecierpliwy. Jak podawać przysmaki koniom w sposób prawidłowy?

 

Jak podawać przysmaki koniom w nagrodę?

Przemyślane podawanie przysmaków koniom, czy to z ręki czy z siodła, to świetny sposób na nagradzanie zwierzęcia, motywowanie go do dalszej pracy. Aby jednak proces ten nie był wymuszonym nawykiem, konieczne jest zachowanie kilku zasad. Jak podawać przysmaki koniom w sposób prawidłowy?

Podstawą jest podawanie przysmaków na wyciągniętej dłoni – w ten sposób koń nauczy się delikatnego podbierania przekąsek. Zdecydowanie powinno się unikać bliskiego karmienia, gdyż może to prowokować zwierzę do ponaglania czy też do przeszukiwania naszych kieszeni. Jeśli koń jest niecierpliwy, dłoń chowamy za siebie i czekamy, aż zwierzę się uspokoi. Warto również kontrolować odruch chowania dłoni do kieszeni – to właśnie tam są pyszne przysmaki i koń szybko zorientuje się, że dłoń w kieszeni oznacza przysmak. Dobrym rozwiązaniem może być kliker – kliknięcie przed każdym podaniem smakołyku szybko zostanie przez konia skojarzone. Klikery świetnie sprawdzają się podczas intensywnych treningów i pomagają na wyrobienie zdrowych nawyków konia.

 

Jak podawać przysmaki koniom – przysmak jako nagroda!

Warto mieć na uwadze, że przysmaki powinny być podawane „za coś”. Może być to dobrze wykonany trening, wykonanie trudnego zadania. W ten sposób koń jest motywowany do dalszej nauki. Zastanawiając się, jak podawać przysmaki koniom, warto również pamiętać o wysokiej jakości wybranych przekąsek. Powinny mieć one wartościowy skład.

https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/